PARAFIADOWY KONKURS ONLINE – II EDYCJA

10 – 30 maja 2021

DRODZY KSIĘŻA, SIOSTRY, KATECHECI I UCZNIOWIE!

Dziś, w Uroczystość Trójcy Świętej kończymy zmagania podejmowane w ramach Parafiady.  Pragniemy w tym miejscu wszystkim uczestnikom serdecznie podziękować za serce i pracę jaką włożyliście w czytanie Ewangelii. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem! To było niezwykłe 20 dni! Już widać, że będziemy za Wami tęsknić:)

Wreszcie udało nam się podliczyć ostateczne rezultaty Parafiady. Po niesamowitej walce i emocjach, mamy zwycięzcę! Choć tak naprawdę, zwycięzcą jest każdy, kto podjął wyzwanie dla Ewangelii!

Wyniki znajdziecie w tabelce poniżej!

Zostańcie z Bogiem!

ORGANIZATORZY KONKURSU
Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej

 • 7-22 MAJA
  ZBIERAMY ZGŁOSZENIA

   

  Parafie mogli zgłaszać katecheci i osoby pracujące z dziećmi w parafii.

  Zgłoszenia można było składać za pomocą formularza. W sumie, do udziału w Parafiadzie przystąpiły 22 parafie. Gratulacje dla wszystkich!

 • 10-15 MAJA
  ŚREDNIA

  Najwaleczniejsi - naprzód!

  W pierwszym tygodniu Parafiady będziemy zmagać się o najlepszą średnią punktową. Parafia musi znaleźć minimum 10 osób (dziesięciu wspaniałych:), których celem będzie zdobycie możliwie największej liczby punktów. Miejsca na podium zajmą trzy grupy z najwyższą średnią.
  Wynik sprawdzimy 15 maja o godzinie 21:00.

  Parafia musi być zgłoszona do konkursu.
  Parafia musi znaleźć minimum 10 osób.

 • 10-22 MAJA
  PUNKTY

  Wielka mobilizacja!

  Po dwóch tygodniach chcemy zobaczyć, która parafia zdobędzie największą liczbę punktów. Niezależnie od tego, czy ktoś ma 300 czy 3 punkty, to każda osoba i każdy punkt jest ważny! Wyróżnimy trzy najwyższe rezultaty.
  Wynik sprawdzimy 22 maja o godzinie 21:00.

  Parafia musi być zgłoszona do konkursu.

 • 10-29 MAJA
  LICZEBNOŚĆ

  Ilu Was było?

  Na koniec sprawdzimy, ile osób Bóg powołał do pracy dla dobrego imienia swojej parafii. Fakt, Gedeon niepotrzebnie liczył swoich wojowników, ale gdy Piotr przemawiał, to już wiadomo, ile osób się nawracało. W tym duchu 29 maja o 21:00 chcemy sprawdzić liczebność parafii i za każdego podziękować Bogu.

  Parafia musi być zgłoszona do konkursu.

 • 10 - 26 MAJA
  BUDOWNICZY KOŚCIOŁA

  Słuchając Słowa Bożego

  Słuchając Słowa Bożego i wypełniając je, budujemy dom na skale. Tym domem jest Kościół. Cieszymy się, że budujecie Kościół słuchając Słowa Bożego! Chcemy dać Wam teraz szansę, abyście również inaczej pokazali swój wkład w budowanie Kościoła Boga Żywego. 

  Minecraft Church

  Zadanie polega na tym, aby zbudować kościół w Minecrafcie. Prace w postaci filmów lub linków do filmów przyjmujemy na adres word.keepers1@gmail.com.
  Zasady: Kościół musiał być repliką prawdziwego budynku. Nie trzeba było budować własnego kościoła parafialnego, ale było to dodatkowo punktowane. Można budować indywidualnie lub drużynowo. Dozwolone modyfikacje: Optifine, WorldEdit, WorldPainter, Essentials. Zakazane modyfikacje: Wszystkie pozostałe 🙂

  Oto zwycięskie prace z tego roku.



  Poniżej małe podsumowanie. Zapraszamy!


  LEGO CHURCH

  W tym roku, po raz pierwszy zobaczymy, czy ktoś będzie w stanie zbudować z klocków Lego replikę prawdziwego kościoła. Jeżeli tak, to robimy zdjęcia i przesyłamy na adres word.keepers1@gmail.com
  Zasady: Kościół musi być repliką prawdziwego budynku. Nie trzeba budować własnego kościoła parafialnego, ale będzie to dodatkowo punktowane. Można budować indywidualnie lub drużynowo.

  Uczestnik tego zadania musi być członkiem parafii zgłoszonej do konkursu.

 • 10-27 MAJA
  MISJA SPRINT Z DOBRĄ NOWINĄ

  Koncentracja, Ewangelia i Ogień!

  To wyzwanie jest dla osób, które dopiero zaczynają na naszej stronie. Zadanie polega na tym, aby w jak najkrótszym czasie przeczytać wszystkie Ewangelie i zdobyć największą możliwą liczbę punktów.
  Zasady: Wszystko zostało opisane w formularzu

  Warunki spełniło 17 osób z 5 drużyn. Dwa najbardziej oszałamiające wyniki to:

  1. Adela – 1 h i 6 minut z wynikiem 362 punkty. (NMP Matki Kościoła w Otrębusach+2p)
  2. PatrycjaJ – 1 h  i 56 minut z wynikiem 377 punktów. (św. Anny w Wilanowie+1p)

  Przyznajemy również+1 punkt za osoby które miały ponad 340 pkt w czasie poniżej 60 h dla Parafii św. Trójcy w Błoniu,  Parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej i Parafii Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie

  Uczestnik tego zadania musi być członkiem parafii zgłoszonej do konkursu.
  Przystępując do tej misji uczestnik musi mieć 0 punktów.

 • 10-28 MAJA
  MISJA FILMOWA

  Dlaczego Słowo Boże?

  Jeżeli ktoś z Was, umie nagrywać filmiki, to ma pole do popisu. (Jeżeli nie umie, to ma pole do ćwiczeń:) Misja polega na tym, aby nagrać krótki film (do 5 min) i przesłać nam go na adres: word.keepers1@gmail.com

  Temat pierwszy:  Filmik zachęcający do czytania Słowa Bożego. Można podawać argumenty teologiczne, filozoficzne, z życia i takie, jakie tylko Duch Święty Wam podpowie. 

  Temat drugi: Film przedstawiający sylwetkę Kard. Stefana Wyszyńskiego jako świadka Chrystusowej Ewangelii. Z okazji zbliżającej się beatyfikacji, chcemy zastanowić się, jakie fragmenty Ewangelii i w jaki sposób wpłynęły na działalność Kardynała.   

  Uczestnik tego zadania musi być członkiem parafii zgłoszonej do konkursu.

 • 10-30 MAJA
  MISJA CHROŃ ZIARNO SŁOWA

  Wszyscy pod płaszcz!

  Pamiętacie Przypowieść o Siewcy (Mt 13, 4-9)? Wiemy, że podczas Parafiady padnie wiele ziaren Słowa Bożego. Niektóre padną na niejedną drogę. Nie pozwólmy, aby te małe delikatne ziarenka zostały rozdziobane przez ptaki. Modlimy się, aby Maryja nakryła je swoim płaszczem. Będą mogły wtedy bezpiecznie wzrastać.
  Zasady: Odmów Zdrowaś Mario w intencji uczestników Parafiady i kliknij “Tak”

  Uczestnik tego zadania nie musi być członkiem parafii zgłoszonej do konkursu.
  Jeżeli przynajmniej jedna osoba z parafii odmówi przynajmniej jedno Zdrowaś Maryjo, parafia zdobywa punkt. 

  Dotychczas do nieba wysłano:

  15412 Modlitwy

Parafiadę i rozwój Słowa Bożego w internecie wspierają: