PARAFIADOWY KONKURS ONLINE – II EDYCJA

10 – 30 maja 2021

0dni0godzin(y)0minut(y)0sekund(y)
ORGANIZATOR KONKURSU
Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej

Drodzy Księża, Siostry, Katecheci i Uczniowie!

Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej organizuje po raz drugi Biblijny Konkurs Online. Z powodu trwających obostrzeń pandemicznych nie może odbyć się Parafiada na stadionie „Znicza” w Pruszkowie, kontynuujemy zatem Konkurs Biblijny na platformie Strażnicy Słowa, który w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem.

 

Aby wziąć w nim udział wystarczy, by katecheta wypełnił:

Gdy formularz zostanie wypełniony, warto poinformować swoich uczniów o konkurencjach, w których mogą wystartować. Następnie uczeń zakłada konto na stronie straznicyslowa.pl/zarejestruj-sie i przystępuje do pracy. Zgłoszenia przyjmujemy od 7 do 22 maja, ale im wcześniej dana parafia prześle zgłoszenie, tym dzieci będą miały więcej czasu na wykonanie zadań.  Konkurs rozpoczniemy 10 maja i potrwa do 30 maja 2021 r.

 

 Główną konkurencją będzie czytanie Ewangelii i rozwiązywanie punktowanych quizów. Przewidujemy nagrody dla najlepszych zawodników jak i dla zespołów z najlepszą średnią punktową. Dodatkowo będziemy szukać dzieci, które poradzą sobie z budowaniem kościołów w grze Minecraft lub z klocków Lego. W ramach parafiady organizujemy także konkurs na filmik, zachęcający do czytania Słowa Bożego, bądź przedstawiający sylwetkę Kard. Stefana Wyszyńskiego jako świadka Chrystusowej Ewangelii. Wszystkie szczegóły opublikujemy w dniu rozpoczęcia konkursu na stronie straznicyslowa.pl.  

Dla najaktywniejszych katechetów również przewidujemy niespodzianki 🙂 

Pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres: word.keepers1@gmail.com


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!